Pro inspiraci

Video „Webinář EPALE – Jak rozvíjet dovednosti kreativního mozku – zkoumání, navigaci a aktivaci“

Níže máte možnost shlédnout záznam workshopu, který proběhl na platformě EPALE 7. prosince 2022.

Co Ti program Pozitivní inteligence přinesl?

Větší klid pro práci, více řádu, ve výsledku více energie. Pocit (nejen) vyšší efektivity práce. Uvědomění si sabotérů bylo pro mě osvobozující, příjemné a myslím, že díky tomu uvědomění jsem „sama před sebou vyrostla“ ?

Jana
HR Manažer

Hlavní motivaci pro moji účast v PQ programu bylo lépe poznat příčiny toho, proč se v emočně vypjatých situacích chovám tak jak se chovám a najít řešení, které by mi přineslo snížení stresu a negativních emocí.

Program mi přinesl lepší poznání sebe sama, zjistil jsem příčiny svého chování a zdroj negativních emocí. Program mi pomohl přerámovat spoustu negativních situací z minulosti, tak, aby naopak byly pro mě přínosem.

Naučil jsem se díky propracované aplikaci vybudovat zvyk pravidelných cvičení své mysli, a díky programu jsem se dostal i k pravidelné meditaci.

Radek
Vedoucí Technology & Maintenance

Video „Webinář EPALE – Jak rozvíjet dovednosti kreativního mozku – empatii a inovaci“

Níže máte možnost shlédnout záznam workshopu, který proběhl na platformě EPALE 11. května 2022.

Víte, že existuje program, kde posilujeme svaly duševní zdatnosti?

 

O jaké svaly se jedná zjistíte v následujících záložkách. Více informací o programu získáte zde.

1. Sval Lapač Sabotérů

Vaši Sabotéři způsobují všechny vaše negativní emoce, včetně stresu, úzkosti, pochybností o sobě, hněvu, vyhýbání se, prokrastinace, necitlivosti nebo nespokojenosti. Mentální fitness zahrnuje schopnost zachytit a oslabit Sabotéry.

 

2. Sval Posilovač Mudrce/Vědmy

Zvládá výzvy s jasnou a klidnou myslí a pozitivními emocemi. Má také přístup k vašim pěti důležitým schopnostem k řešení jakéhokoliv problému: Empatii, Zkoumání, Inovaci, Navigaci a Aktivaci. Naučíte se posilovat všech 5 dovedností a budete vědět, kdy kterou z nich použít.

3. Sval sebeovládání

Kdybychom měli plnou kontrolu nad svou myslí, rozhodli bychom se zcela umlčet Sabotéry ve své hlavě. Rozhodli bychom se nestresovat tím, co nemáme pod kontrolou, dokázali bychom potlačit pochybnosti o sobě, okamžitě se zotavili ze zklamání a trávili minimum času hněvem, lítostí nebo vinou.

KNIHA

Shirzad Chamine napsal knihu Pozitivní inteligence, která se stala bestsellerem New York Times a byla přeložena do dvaceti jazyků. Ve své knize mimojiné shrnul výsledky svého výzkumu, který je založen na nejnovějších poznatcích z neurovědy, kognitivní a pozitivní psychologie a vědy o výkonu.

Stáhněte si zdarma

e-book: „Sabotéři v hlavě“

Video „Sabotéři v naší hlavě a jak s nimi na kurzu pracovat“ – Pavla Pavlíková

Níže máte možnost shlédnout záznam workshopu na téma problematiky Sabotérů, které proběhlo na platformě EPALE 11. listopadu 2020.

Vrchní sabotér Soudce – náš vnitřní kritik

Vrchní sabotér Soudce – náš vnitřní kritik ​Také znáte ten hlas ve své hlavě, který říká, že jste něco udělali špatně, předhazuje vám chyby, které jste udělali, ale i ty, které byste mohli udělat? Nebo říká, co vše bylo špatně na nějaké situaci anebo jak jsou hrozní...

Tunelové vidění i návrat ke starým zlozvykům – nejen za to mohou naši osobní Sabotéři v hlavě

Podcast: Tunelové vidění i návrat ke starým zlozvykům - nejen za to mohou naši osobní Sabotéři v hlavěNedávno jsem dostala zpětnou vazbu od bývalé účastnice výcviku systemického koučování na tento podcast o Pozitivní inteligenci. Helena není jediná, komu se podcast...

Lži sabotérů – které z následujících „pravd“ znáte ze své hlavy?

V článku „Stojí vás výsledky spoustu energie a sil? Je čas chytit svoje Sabotéry (1/2)“ jsme se poprvé setkali s devíti Sabotéry. Dnes vám nabízím jedno cvičení, které používám na svých workshopech.
Níže naleznete devět „sad“ otázek, přičemž každá sada patří jednomu Sabotérovi.

Pochytali jste své Sabotéry? Je čas posílit svého Mudrce/Vědmu (2/2)

Pochytali jste své Sabotéry? Je čas posílit svého Mudrce/ Vědmu (2/2) V minulém článku Stojí vás výsledky spoustu energie a sil? Je čas chytit svoje Sabotéry jsme si zabývali Sabotéry, hlasem našeho mozku přežití, který nás pohání pomocí negativních emocí, strachu,...

Co mi dal program Pozitivní inteligence – Mental Fitness

Co mi dal program Pozitivní inteligence – Mental Fitness Jak funguje náš mozek? Jaké schopnosti má naše mysl? Skutečně to, co si myslíme o lidech a situacích ovlivňuje, jak jednání dopadnou? Utvářejí naše myšlenky náš svět? Podobné otázky mě vždy fascinovaly. A tak...

Stojí vás výsledky spoustu energie a sil? (1/2)

Stojí vás výsledky spoustu energie a sil? Je čas chytit svoje Sabotéry. (1/2) Daří se vám plnit vaše cíle a úkoly, ale cítíte se vyčerpaní a že se musíte do práce nutit? Pořád vám v hlavě zní: ještě tohle a tohle, ty se vůbec nesnažíš, to dopadne špatně, to bude zase...