Uskutečnili jsme

 

23.2.2023 ITW 

Flipchart a kreativita opět v akci. Vedu workshop Tips from Management and Leadership training pro HR ITW, z různých závodů a zemí. Krásný hotel, na recepci mi s úsměvem sdělili, že flipchart mají. Měli, ale bez kolíčků na uchycení, takže měli papíry připevněné stahovací páskou (kabelbinder). Jak připevnit moje papíry, když technik není v dosahu? Vyřešil to provázek …

A pak jsme mohli v klidu sdílet nástroje, které mohou HR business partneři použít při práci s manažery – jednoduchému modelu hodnocení, matrix dovednosti – motivace pro audit týmu, žebříku tlaku a tahu a 4 pokojům změny.

22.2.2023 Mental Fitness – Sabotéři a mudrc v naší mysli – další běh

Dva workshopy jsou určené pro ty, kdo chtějí zvýšit svoji duševní odolnost, mít více energie, kreativnější nápady, lepší výsledky a zároveň spokojenost.

Výkon, úspěch a spokojenost jsou ovlivněny naším nastavením, kterou část mozku zapojujeme. Během dvou workshopů se naučíme, jak oslabovat svoje sabotéry (mozek přežití) a jak posilovat Mudrce/Vědmu (kreativní mozek).

21.1. 2022 Pozitivní inteligence I- Sabotéři v hlavě – otevřený workshop

S malou skupinkou, o to více nadšenou, jsme se pustili do tajů naší mysli a jak je to s kreativním mozkem a mozkem přežití.

Zkoumali jsme sabotéry v hlavě a trénovali, jak je chytat.

6. 1. 2022  Začínáme nový rok, a to je výborný čas udělat něco pro sebe a svůj mozek ☺️

Když se podíváme na poznatky neurověd o mozku, zjistíme například toto:
· Mozek je neuroplastický, to znamená, že se dokáže vyvíjet i v dospělosti ?
· Pro získání nových schopností je potřeba cíl, úsilí a opakování
· Mozek je potřeba trénovat, jinak ztrácí své schopnosti ?
Proto se věnuji celoživotnímu rozvoji, a to v různých oblastech. Tady se můžete podívat na výsledek našeho úsilí s Genýskem. ?

 

Pokud Vás baví seberozvoj a práce s mozkem 😉

přidejte se na workshopy – o Pozitivní inteligenci:

  • 21.1.2022 na téma Sabotérů v našem mozku
  • 24.2.2022 na téma Vědma/Mudrc

Více informací o workshopech naleznete zde.

24.11. 2021 Pozitivní inteligence II – Mudrc / Vědma – otevřený workshop

Druhý workshop Pozitivní inteligence II jsme zaměřili na kreativní mozek – našeho Mudrce / Vědmu. Jako první jsme sdíleli zkušenosti s lapáním sabotérů a přidali další techniku na oslabování sabotérů.

A pak jsme se věnovali jednotlivým dovednostem Mudrce / Vědmy – empatii, zkoumání, inovaci, navigaci a aktivaci. Každou jsme si přiblížili a naučili se posilovací hříčky a dělali spoustu cvičení pro zlepšení výkonu a vztahů pomocí jednotlivých dovedností.

Nakonec jsme vymýšleli aktivační formulky pro každou dovednost. Moc jsem si to užila, práce s fotografií z dětství a vizualizace staršího moudrého já byla silná a plná krásných emocí.

15.9.2021  Pozitivní inteligence I – Sabotéři v hlavě – otevřený workshop

Za necelý měsíc chystám otevřený workshop Sabotéři v naší hlavě.

Cílem je podívat se na dva režimy naší mysli – Sabotéry a Mudrce, naučit se krotit sabotéry, kteří nás brzdí a posilovat Mudrce, který přináší kreativitu, soustředění, zvídavost a empatii.

15.7. 2021 Pozitivní inteligence II – UTB

Jak probíhal workshop Mudrc/Vědma v naší hlavě pro UTB? Navázali jsme na předchozí workshop Sabotéři v naší hlavě, a připomněli si základ duševní odolnosti – přepínání z mozku přežití do kreativního mozku a přidali další způsob, jak lapat sabotéry – škádlit je.

Navázali jsme Perspektivou Mudrce a technikou Tří darů, jak si pomoci v náročných situacích. Potom jsme probírali jednotlivé dovednosti Mudrce, u každé vyzkoušeli posilovací hříčku a dělali různá cvičení na zlepšení výkonu a vztahů pomocí každé z dovedností.

 

Silné bylo hlavně aktivování empatie pomocí fotografie z dětství a pak setkání se svým starším moudřejším já.

Společný čas jsme si užili, cvičení přinesla energii, zamyšlení a pomohla i v postrčení do akcí a úkolů, které byly z různých důvodů odkládané.

13.5. 2021 Sabotéři v naší hlavě – Univerzita Tomáše Bati

První díl workshopů o mozku přežití a kreativním mozku. 5 hodin jsme strávili odhalováním toho, čím nám naše mysl může házet klacky pod nohy, když je v režimu Sabotérů – mozku přežití. Zblízka jsme si posvítili na naše sabotéry, společně jsme je chytali a učili se je oslabovat. Zároveň jsme trénovali cvičení pro posílení našeho kreativního mozku – Mudrce/Vědmy. Dovednosti Mudrce/Vědmy budeme dále rozvíjet v navazujícím webináři v červenci.